Klausimas Foreli

Klausimas

Miela, Foreli Kramarik, Rašau, Jums, turėdama viltį, kad Jūs man galite padėti situacijoje su mano sūnumi,atrasti jam kelią. Mano sūnus be galo jautrios ir meniškos sielos (iki dabar be jokių žalingų įpročių)žmogutis. Jam jau 18… Bėgant metams aš mačiau kaip jis susiduria su sunkumais mokykloje, daugeliu atveju būnant nesuprastam ar atstumtam…ir taip jis po truputį atsiribojo visiškai nuo žmonių, užsidarė savyje. Su juo kalbant,jis pasaulį mato kitomis spalvomis ir mato jį su dideliais jausmais. Jis groja pianinu nuo 7 metų ir muzika tapo jo geriausiu draugu…Baigęs gimnaziją jis norėjo studijuoti muziką,kad joje galetų atsiskleisti…aš pritariau jam jo pasirinkimui ir mes persikraustėme prieš 2 mėnesius gyventi į Vilnių,jis pradėjo studijuoti,muziką…tačiau ir čia labai greitai apie jį buvo sudaryta nuomonė, kad jis per lėtas, jis kitoks,kad jis nieko taip nepasieks,kad jam nėra ko švaistyti laiką…o jis labai ramiai gražiai pasakė,kad jam nereikia įrodinėti žmonėms,kad jis geriausias ar jis kažka pasieks,jis nori tai daryti dėl savęs…Čia iš karto jis buvo pertrauktas pakeltu tonu žmogaus,kuris jį moko,kad jis neturi ateities,kad nieko iš to nebus…. Dabar aš matau kaip jis yra palaužtas ir sugniuždytas…jis jau nebenori eiti i universitetą…jo pasakymas: esant tam žmogui šalia manęs pas mane viskas užsiblokuoja,net rankos neklauso, pirštai nebejaučia pianino klavišų …. visa savaitė atostogų ,o jis neprisiliečia prie pianino,kuris visada buvo jo sielos atgaiva… … aš nepergyvenu,kad už mokslą sumokėti pinigai, aš pergyvenu dėl palūžusio savo sūnaus…jis tikėjo,kad universitete jis pritaps, bet deja…. Aš nebežinau,ką daryti… kaip jam padėti atrasti save,išauginti sparnelius. Gal Jūs galite mane nukreipti i kokią mokyklą ar universitetą,kur jis galėtų būti savimi ir atsiskleisti. Man nesvarbu,kad jis praras metus ar kitus,man svarbu ,kad jis atgautų savo sielos pusiausvyrą. Aš jį labai suprantu, bet deja jis suidūrė su pasauliu,kur jis nepriimtinas toks koks jis yra. Lankėmės pas psichologą, ji pasakė,kad jis yra labai jautrus,geras žmogutis ir jam yra sunku,nes žmonės jo nepriima tokio koks jis yra,o bando jį pakeisti ir tam jis priešinasi ir tada atsiriboja. Jis niekada nesivelia į jokius kivirčus ir jam nepatinka,kai yra keliamas balsas,jis tiesiog nuo tokių žmonių nueina. Labai prašau, patarkite, ką daryti tokiu atveju. Aš padarysiu viską,kad tik jis atsitiestų. Gal Jūs mums parodysite kelią,kuriuo butu protingiausia keliauti,siuo atveju. Nuoširdžiai Jums dėkoju. Sigute

Atsakymas

Miela S.,

Jusu seima turi 4 ypatingus lobius:

1- tai jus, mama, kuriai taip rupi sunaus laime. Tai , kad jus ieskote, bandote ir padedate, jau ir yra didziausias stebuklas. Tik sunkumuose zmones parodo savo esybe. Uz tai , kad jus nuolatos kruopsiai dairotes ir uzjauciate savo sunu kebliose situacijose , sunus jums bus dekingas visa gyvenima.

2- jusu sunaus jautrumas zmonems ir menui. Jusu sunaus ramus budas pades jam iveikti sunkumus ramiai. Jis pasitraukia nuo agresijos, ir tai~ ismintinga. Jo darbas su muzika sugris, bet jis butinai turi buti salia tu pedagogu , kurie yra svelnus ir kantrus. Ju yra. Cia ne universiteto, ar konservatorijos problema– cia atskiru mokytoju nebrandumas ir nekompetetingumas. Bandykite uzmegzti santykius su kitais pedagogais. Jeigu neiseis, yra Jav ir Britanijoje muzikos akademijos, betgi vel reikes ten susitikti su mokytojais ir pajusti, ar jie tinka. Tam kainuoja daug energijos, daug laiko ir daug pinigu.

Jeigu jis megsta kurti, jis gali tobulintis pats vienas, arba su privaciu mokytoju. Jeigu jis nori buti atlikejas, vieno koncertmeisterio-patarejo uzteks. Jeigu jusu sunus nori muzika uzsiimti tik laisvalaikiu, irgi tobulinimosi paciam, su draugu, ar su vienu mokytoju pakaks. Jeigu jis pats nori dirbti privaciu pedagogu, nebutina baigti aukstosios.

3- galimybes–esate EU nariai ir galite pasirinkti daug ivairiu mokyklu. Ju simtai. Pavyzdziui, Maltoje EU nariams galima nemokamai mokytis.

4- Teisybe jusu puseje. Jusu sunus teisingas–jis butinai turi pasitraukti nuo siurksciu mokytoju. Jis turi susisiekti su kitais muzikantais , ir gal dirbti su jais kartu. Gal susidaryti savo grupe. Kurti. Kurti. Kurti. Koncertuoti. Jeigu muzika yra jo pasaukimas, jis sugris prie jos. Net jeigu dabar bus gerokai prailginta pauze. Atsiminkite, daugiausiai kurybos zmonija palieka po 55 metu! Dabar geriau jusu sunui gyventi ir mokytis su dziaugsmu, kantrybe ir entuziazmu, net ir jeigu tai uzdels jo pripazinima ar sekme 10 metu. As jauciu , kad ne del prestizo jis grojo… Jis sielos ir kosmoso menininkas.

Sekmes lauksiu tolimesniu sprendimu ir pasisekimu

Foreli Kramarik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *