Foreli Klausimas Apie Lietuvos Situaciją

Klausimas:

Galvoju apie situaciją Lietuvoje. Gaila, bet nemažai šeimų yra su rizikos faktoriumi, kuomet yra priklausomybės, smurtas ir kitokia negatyvi aplinka. Jei tokia šeima naudotųsi namų ugdymo galimybe vargu ar vaikui dėl to būtų geriau. Klausimas kaip apsaugoti vaikus iš tokių šeimų ir užtikrinti jiems bent valstybinį ugdymą, kad ir kokio lygio jis bebūtų ir kaip atstovauti tuos žmones, kuriems neformalusis ugdymas yra vartai į visų ateitį. Ir kokį vaidmenį visame šitame procese gali atlikti/ar atlieka JAV socialinis darbuotojas.

Foreli Atsako:

Diktatoriai pirma degina knygas, bei naikina svarbiausias zmonijai reikalingas zinias. Po to iveda vienpusiskos pasauleziuros tvarka; istatymus grindziant tik ju paciu ispuoseleta filosofija.

Galiausiai pilieciai yra stebimi pasleptomis kameromis ir agenturom, tardomi, kalinami ir net panaikinami, jei nepaklusta pshichopatu nuorodoms.

Jeigu ivestumeme, kaip kazkada Sovietu saugumieciai darydavo, pasleptas garso ar vaizdo stebejimus i butus tik del to, kad nusprestumeme, kuri seima tinka motinystei ar tevystei, ir kuri netinka, tai ismirtu zmonija per kelias kartas.

Labai mazai tu, kurie sugeba buti tobulu pshihologu su vaikais tiek seimoje, tiek mokslo istaigoje. Bet jeigu leidzia mums gimdyti ir pirmuosius metus vystyti savo atzala, kodel gi tada sustabdyti musu seimynine laisve veliau, kad vaikui 6 ar 12 metu?

Tobuloje visuomeneje, kur nera karu, kalejimu, smurto , zinoma, kad visi pasitiketu vienas kito pasirinkimu, bet dabartinese visuomenese, kur kasdien gresia visiskas zmonijos issizudimas, despotu, tironu ir beprociu partijos rankose neturetu buti visi liaudies pasirinkimai, ypac tie, kurie netrukdo ramybes ir saugumo kitiems pilieciams, kaip namu mokymasis.

Ateityje, uz kokiu 20-30 metu, kada automatiskai daugumas prarasime privatuma, gal susijunge su dirbtiniais protais, turesim zymiai daugiau savitvardos ir isminties, bendraujant ir auklejant vaikus. Gal tada is viso nereikes informacijiniu mokyklu, tik galimybiu bendrauti ir kurti.

Dabar Lietuvoje, kaip ir beveik visose civilizuotose salyse, kurias tyrinejau, edukacinis atsilikimas bendro lavininimosi mokyklose yra panasus. Neradau tos reikalingos akademijos, kuri jau turetu egzistuoti 21-ame amziuje!

Tada nors namu mokymas turetu buti vienas is demokratijos istatu. Net ir jeigu rizikuojame toki bandyma atlikti nesocialiose seimose. Jos veliau ar anksciau nesugeba ikvepti vaiku. Laikui begant, tokios seimos daznai ir nebenori rupintis savo sunu ar dukteru vystymosi raida. Paaugliai tada ir vercia seimas pergalvoti tevu prioritetus.

Vaika. kaip butelio korka, dar galima po vandeniu per prievarta panardinti. bet tik paleidus pirsta nuo jo, jis issoks i pavirsiu–i laisve tapdamas paaugliu. Aciu musu evoliucijai , kad butent paaugliai isvercia musu visus gyvenimo pamatus, daznai pasodine ten vaismedzius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *